Se afișează postările cu eticheta metabolism. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta metabolism. Afișați toate postările

joi, 4 august 2016

De ce ar trebui să aleg Garcinia Cambogia?



Mă întrebam zilele trecute dacă ar trebui să aleg Garcinia Cambogia pentru a slăbi? Cum am tot căutat informaţii despre această plantă, mi-am cam dat singură răspunsurile la întrebările pe care le aveam.

 Garcinia Cambogia contine contine xantone, care prezinta activitate antioxidanta puternica. Xantonele pot ajuta la reducerea numarului de enzime inflamatorii din corp. Acest lucru face ca frctul sa fie benefic pentru urmatoarele conditii inflamatorii:

-boli cardiovasculare
-artrita reumatoida
-cancer
-lupus
-boala Crohn
-colita ulcerative.

Aceste lucruri sunt dezvăluite de către specialişti şi este indicat a ţine cont de sfaturile lor.
Recent s-a realizat un studiu din care a reieşit că Garcinia Cambogia poate fi folosită şi de către persoanele care mănâncă pe fond emotional.

Iată ca acestea sunt motivele care m-au convins într-adevăr că Garcinia Cambogia este o plantă 100% naturală cu efecte benefice asupra organismului, atunci când se doreşte pierderea în greutate.

                          

joi, 29 octombrie 2015

Metabolismul leneș are leac!



Fiecare dintre noi are o prietenă care e mereu slabă, dar manâncă cât încape. Și pun pariu că soțul/fratele/prietenul tău dacă se apucă de slăbit, se topește vazând cu ochii de pe o zi pe alta. Personal ma aflu în categoria care vrea mereu să slăbescă, am încercat diete diverse, îmi notam în carnețel ce mâncam și nimic dom'le... Apoi am dat peste o temă cu metabolismul. Asta era buba. Am un organism mai leneș decât greierele din cunoscuta fabulă. Dacă sunteți în aceeași oală cu mine, vă recomand aici niște trucuri eficiente ca să ne punem metabolismul la treabă!